بررسی نسبت کد به متن

ابزار بهینه سازی سایت
ابزارهای سئو

بررسی نسبت کد به متن


آدرس وب سایت را وارد کنیدابزارهای سئو

درباره بررسی نسبت کد به متن

هر سایتی مقدار مشخصی کد نویسی در زیرساخت خود و مقدار مشخصی متن و محتویات در ظاهر داراست. نسبت متن به کد ( Text to HTML ) همان نسبت متن بکار رفته در یک صفحه به کد نوشته شده برای نمایش همان صفحه است.

این ابزار مشخص کننده درصد موضوعات و متن های ویژوال در یک صفحه به خصوص وب است. با استفاده از الگوریتم های ویژه نسبت محتوا و یا درصد را بر اساس متن و کد HTML را محاسبه می کند. این یکی از همان تکنیکی است که موتورهای جستجو و خزشگرها برای شناسایی میزان مرتبط بودن صفحه با موضوع استفاده می کنند.
هر اندازه که نسبت کد به متن بیشتر باشد شانس و احتمال کسب رتبه بندی بهتر برای صفحه در موتورهای جستجو بیشتر خواهد بود. نکته ای که باید بدانید استفاده اکثر موتورهای جستجو بزرگ و شناخته شده از این روش و الگو است.
برای استفاده از ابزار بررسی کد به متن باید URL صفحه ای که می خواهید مورد بررسی قرار گیرد را وارد کادر مشخص شده ابزار کنید و سپس با کلیک کردن گزینه "ارسال" فقط چند ثانیه منتظر بمانید تا نتایج محاسبات ابزار در اختیار شما قرار گیرد.
اطلاعات ارائه شده توسط ابزار درباره وضعیت صفحه مورد نظر :

  • ابعاد صفحه
  • اندازه کد
  • سایز نوشته
  • نسبت کد به متن

اهمیت این ابزار در صنعت سئو این است که چون محتوا تعیین کننده رتبه صفحات در موتورهای جستجو هستند باید به درستی وضعیت محتوا صفحه را شناسایی و در صورت نیاز تغییرات لازم را اعمال کرد. در غیر این صورت موتورهای جستجو پس از بررسی و تحلیل صفحه ، رتبه پایینی برای صفحه در نظر خواهند گرفت.


بررسی وضعیت سئو سایت
بررسی وضعیت سئو سایت