بررسی بک لینک

ابزار بهینه سازی سایت
ابزارهای سئو

بررسی بک لینک


آدرس وب سایت را وارد کنیدابزارهای سئو

درباره بررسی بک لینک

این قسمت به شما کمک می کند تا به تعداد بک لینک های یک وب سایت به صور کاملا رایگان دسترسی پیدا کنید. این امر به شما کمک می کند تا با بررسی رقبای خود، تعداد بک لینک مورد نیاز به رقابت با آن سایت ها را به دست آورید.

بک لینک چیست؟

زمانی که در یک وبسایت ، اطلاعات یک سایت دیگر را اشاره کرده و به آن لینک می کنید این فعالیت لینک کردن نام دارد. توجه داشته باشید که یک بک لینک باید لینکی کلیک پذیر باشد و آدرس URL نباشد. بک لینک ها رنگ متمایزی داشته و مشخص شده هستند.

ایجاد یک سایت در زمان کوتاه ممکن است اما کسب بک لینک از منابع مورد نظر فعالیتی مشکل و زمان بر است. از زمانی که بعضی از افراد با روش های فریبنده سعی در ارائه بک لینک های نامعتبر و بیهوده کردند موتورهای جستجو تمام تلاش خود را به کار بردند تا با پیشرفته کردن الگوریتم ها بتوانند این روش های فریبنده را شناسایی کنند و در این دوران بسیار دقیق کار می کنند. دقت کنید که دریافت بک لینک از سایت های بی کیفیت بسیار خطرناک است و ممکن سایت را به صورت کامل نابود نماید، پس در خرید بک لینک بسیار دقت نمایید.

همچنین می توانید برای ایجاد بک لینک رایگان از قسمت موجود در سایت سئوتولز استفاده نمایید.

 

ابزار بررسی بک لینک چطور کار می کند؟

ابزار بررسی بک لینک تعدادی تست را انجام می دهد که بتواند تعداد بک لینک هایی که به وب سایت یا لینکی که شما وارد کرده اید را بدست آورد.این ابزار تعداد بک لینک های شما را به طور مختصر از نقطه نظر الکسا(کل بک لینک ها)، بک لینک های گوگل و یاهو هم به صورت جداگانه قابل رویت است.

 

معنای نتیجه اعلام شده چیست؟

توجه داشته باشید که بک لینک به وب سایت شده از اهمیت بسیار بالای برخوردار است. ممکن است فکر کنید هر چقدر که لینک های ورودی شما بیشتر باشد رتبه شما در موتورهای جستجو بهتر خواهد بود، ولی اینطور نیست. در گذشته تعداد زیادی از وب مسترها سعی می کردند تا تعداد بسیار زیادی بک لینک برای وب سایت خود داشته باشند. همینطور شما می توانید با دادن پول بسیار اندکی تعداد بسیار زیادی بک لینک برای وب سایت خود بخرید ولی واقعیت این است که موتور جستجویی مثل گوگل شما را جریمه خواهد کرد. گوگل کیفیت را به کمیت ترجیح می دهد و در آخرین آپدیت گوگل که پنگون نام داشت بسیاری از وب سایت ها که با تقلی سعی در بدست آوردن رتبه داشتند موقعیت خود را از دست دادند. این نکته قابل توجه است که ۵ بک لینک معتبر و با ارزش بسیار بهتر از ۵۰ بک لینک بی اعتبار و غیر طبیعی است. 

 

چه مدت یکبار باید بک لینک های وب سایت خودم را بررسی کنم؟

در اول کار و در شروع راه اندازی یک وب سایت و یا در شروع بهینه سازی سئو وب سایتتان ممکن است که ترغیب شوید به استفاده از این ابزار به صورت مکرر و این موضوع مانعی ندارد. ولی به طور کلی شما می بایست حداقل سالی ۲ بار به بررسی دقیق بک لینک های خود بپردازید. از ابزارهای جامع تری نسبت به این ابزار برای بررسی سالانه خود استفاده کنید. لینک های بد را شناسایی و حذف کرده و سعی در ساخت لینک های معتبر داشته باشید.


بررسی وضعیت سئو سایت
بررسی وضعیت سئو سایت